Pokud vyrážíte za zimními sporty do zahraničí, musíte si zařídit cestovní pojištění. Zapomeňte na to, že byste vyrazili jen s modrou kartičkou od zdravotní pojišťovny. Ta vám garantuje jen základní ošetření ve veřejně financovaných lékařských zařízeních! Ostatní si musíte doplatit! Cestovní pojištění je naopak jistotou, že pojišťovna zaplatí léčebné náklady za vás!
Zrádná nadmořská výška
Pokud si uzavíráte cestovní pojištění na hory, dejte si pozor na nadmořskou výšku. Běžně se pojistky vztahují na pobyt do 3000 m.n.m. V alpských střediscích se ale můžete dostat i do větší výšky. Pokud ano, potřebujete se připojistit!
Co u pojištění sledovat?
Pojištění musí pokrývat všechny aktivity, kterým se na zimní dovolené budete věnovat. Standardní pojistka se vztahuje na úrazy vzniklé při lyžování. Pro netypické aktivity jako je například skialpinismus ale třeba i sáňkování je třeba se připojistit, protože se řadí mezi rizikové sporty. Pro bližší informace o tom, co a je co není zahrnuto v pojištění, si přečtěte tyto odpovědi na dotazy k cestovnímu pojištění.
Zajímat vás musí výše pojistných limitů. Je to nejvyšší částka, kterou za vás pojišťovna v případě plnění vyplatí. Čím vyšší pojistné limity jsou, tím lépe pro vás. Vyšší pojistné limity znamenají i vyšší cenu pojistného. Rozdíl je ale v řádech korun, takže se určitě vyplatí si připlatit. Z hlediska ceny i časové úspory je lepší variantou si sjednat cestovní pojištění on-line.
Nemyslete jen na sebe
Nikdy na sjezdovce nejste sami. Může se stát cokoliv a vy se chtě nechtě stanete viníkem nehody a způsobíte druhé osobě škodu na zdraví nebo na majetku. I proti tomu se lze bránit. Jak? Sjednejte si pojištění odpovědnosti. Jak funguje v praxi? Přečtěte si ještě tento článek. Pokud pojedete na hory s cestovní kanceláří, je dobré si zařídit ještě pojištění zavazadel.